W dniach 1-2 września 2022 r. Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie odwiedził Lublin. Wyjazd był ostatnim wydarzeniem realizowanym w ramach projektu „Czytam więc jestem”.

Podczas wyjazdu Klubowicze mieli okazję zobaczyć liczne zabytki Lublina oraz dokładniej poznać historię miasta. W tym celu odwiedzili Muzeum Narodowe w Lublinie, Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej oraz przeszli szlakiem Lubelskiej Trasy Podziemnej. Drugiego dnia pobytu członkowie DKK udali się do Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Państwowego Muzeum na Majdanku. Ostatnim punktem wyjazdu był cmentarz żydowski w Izbicy. Wyjazd był kolejną inicjatywą, dzięki której członkowie DKK mogli poszerzyć swoje czytelnicze zainteresowania związane z literaturą, historią i sztuką.

Inicjatywa pod nazwą „Czytam, więc jestem” realizowana jest w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON – Rozwój i Innowacja”.