W poniedziałek 16 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbyło się spotkanie poświęcone debiutanckiej książce „Popatrz, wciąż żyję” autorstwa Aleksandry Kąkol.
Ola z wykształcenia lekarz pediatra, kobieta o wielkim sercu i niezwykłej sile walki, uczestnikom spotkania opowiedziała o złośliwym nowotworze dróg żółciowych, cierpieniu, bezsilności oraz realiach leczenia w polskim systemie opieki zdrowotnej. Jedyną szansą na uratowanie jej życia był przeszczep wątroby, który odbył się w Indiach od żywego dawcy.
Zmagania z chorobą, walką o zdrowie oraz o decyzjach, które zmieniły jej życie, opowiedziała w swojej książce „Popatrz, wciąż żyję”. To niezwykła relacja lekarki, która niespodziewanie stała się pacjentką. Książka jest zapisem ostatnich 2 lat życia autorki, daje nadzieję chorym na raka oraz osobom po transplantacjach wątroby. Przedstawia różne aspekty życia, udowadniając, że nawet w obliczu największych wyzwań, takich jak nieuleczalna choroba, można żyć mądrze, zachowując spokój i pogodę ducha. Choroba nowotworowa nauczyła ją walczyć ze swoimi słabościami.
Jak stwierdziła sama autorka to historia najzwyklejszej dziewczyny świata, z najzwyklejszego miasteczka na południu Polski, z Lubaczowa. Słowa wdzięczności skierowała do wszystkich osób, które przyczyniły się do zbiórki na jej leczenie… a ono wciąż trwa. Podziękowała także swoim najbliższym za to, że są, stoją przy niej i wspierają ją każdego dnia.
Historia Oli, jako jedna z nielicznych ma optymistyczne zakończenie, jest dowodem na to, że nie należy się poddawać nawet w najtrudniejszych momentach naszego życia. Dzisiaj Ola jest działaczką na rzecz chorych na raka dróg żółciowych, ich ambasadorem, głosem wszystkich pacjentów.