Image default
Oddział dla Dzieci Warsztaty

„Ja na pustyni Hoggar” – zajęcia wychowawczo-profilaktyczne

W dniu 10.02.2024 r. zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień pn. „Ja na pustyni Hoggar”, których uczestnikami była grupa feryjna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie.

Spotkanie przeprowadzone w formie warsztatów na podstawie opowiadania „Kamienna Góra” poprzez aktywne zaangażowanie uczestników przystępnie przybliżyło tematykę różnych uzależnień (narkotyki, alkohol, dopalacze, sekty, gry, nasilające się zjawisko e-papierosów, media społecznościowe).

Wychowankowie MOW dowiedzieli się jakie problemy wiążą się z zażywaniem narkotyków czy piciem alkoholu, gdzie szukać pomocy, w jaki sposób umiejętnie opierać się naciskom innych osób oraz że zachowanie asertywne to coś więcej niż tylko umiejętność odmawiania.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone warsztaty przyczynią się do podejmowania przez młodych ludzi dobrych decyzji w przyszłości.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze znakomitymi książkami o uzależnieniach dostępnymi w naszej bibliotece – to książki, które dodają otuchy, dostarczają potrzebnej wiedzy, są impulsem do zmian. Na lepsze!

Powiązane:

Skip to content