Image default
Aktualności

Konkurs IDOL 2023 Fundacji „Szansa dla Niewidomych”

Miło nam jest poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie zajęła I miejsce w etapie regionalnym oraz III miejsce w głosowaniu ogólnopolskim, podkarpackiej edycji Konkursu Idol 2023 Fundacji Szansa – Jesteśmy Razem (Szansa dla Niewidomych) w kategorii „Instytucja otwarta dla niewidomych”.

W piątek (22 września 2023) odbyła się otwarta konferencja na Uniwersytecie Rzeszowskim, podczas której między innymi zabrała głos Katarzyna Pelc-Antonik – Dyrektor MBP w Lubaczowie, która wygłosiła prelekcję „Biblioteka bez barier”.

W czasie uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie Regionalnego Konkursu Idol 2023 w województwie podkarpackim. Fundacja „Szansa dla Niewidomych” honoruje tytułem Idola osoby, media i instytucje szczególnie zaangażowane w pomoc niewidomym i słabowidzącym.

Jesteśmy zaszczyceni, że wieloletnie działania Biblioteki na rzecz osób z niepełnosprawnościami zostały docenione. Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane na nas głosy. Szczególne podziękowania należą się Panu Zygmuntowi Florczakowi – Prezesowi Koła Polskiego Związku Niewidomych w Lubaczowie, za jego cenne i bardzo praktyczne wskazówki, dzięki którym nasza Biblioteka stała się i nadal staje bardziej wrażliwa i otwarta dla każdego. Takie wyróżnienia cieszą i zachęcają nas do dalszej realizacji tych dobrych praktyk. Dziękujemy!

Powiązane:

Skip to content