Minione wydarzenia

Historia Straży Pożarnych na terenie powiatu lubaczowskiego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie zaprasza na spotkanie „Historia Straży Pożarnych na terenie powiatu lubaczowskiego”, które odbędzie się 20 czerwca 2022 r. o godz. 17:00 w MBP w Lubaczowie.

Na spotkaniu swoje prezentacje przedstawią: Edward Dziaduła, publicysta, autor książek, redaktor Kresowiaka Galicyjskiego, który opowie o historii powstania straży na terenie powiatu lubaczowskiego oraz jej historycznym wyposażeniu, p.o. komendanta PSP w Lubaczowie mł. bryg. Wojciech Wus, który przedstawi nowe wyposażenie PSP w Lubaczowie, oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Z OSP RP Leszek Król.

Dodatkowo przed budynkiem biblioteki w godzinach 10:00-12:00 oraz 16:30-19:00 PSP w Lubaczowie zaprezentuje bojowy wóz strażacki, który będzie można pooglądać z bliska.

Serdecznie zapraszamy!