W dniu 23 stycznia 2024 r. w Oddziale dla Dzieci gościliśmy naszą stałą czytelniczkę babcię Marysię, która zaczarowała dzieci osobistymi opowieściami o dzieciństwie i czytaniem przepięknych wierszy swojej młodości.

W polskich przedszkolach Dzień Babci i Dziadka to okazja do przygotowania uroczystej akademii oraz zaproszenie dziadków na drobny poczęstunek natomiast w bibliotece to prawdziwa uczta czytelnicza. Przekonały się o tym przedszkolaki z Wesołej Trójeczki w Lubaczowie, które z dużym zainteresowaniem słuchały wierszy najbardziej lubianych polskich poetów m.in. Marii Konopnickiej, Adama Mickiewicza, Ignacego Krasickiego. Na zakończenie spotkania maluchy z grupy Smerfolandia zaśpiewały babci wzruszające piosenki.

Dziękujemy pani Marii Bauman za poświęcony czas i pouczające spotkanie.

Wszystkim Babciom i Dziadkom, szczególnie czytelnikom naszej biblioteki życzymy dużo zdrowia, samych pogodnych dni, rozświetlonych uśmiechem twarzy i wielu wspólnych lektur z wnukami!