Wypożyczalnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Bernadetą Szczyptą

21 listopada w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie odbyło się spotkanie autorskie z Bernadetą Szczyptą – dziennikarką Polskiego Radia Rzeszów na temat książki  „Naszą siłą są ludzie”.

Bernadeta Szczypta to znakomita dziennikarka, politolożka i działaczka społeczna.
Pochodzi z Jarosławia, obecnie mieszka w Rzeszowie. Od 2000 roku związana jest z Polskim Radiem Rzeszów. Laureatka Konkursu Lodołamacze w kategorii „Dziennikarz bez barier”.

Spotkanie prowadził Wiesław Bek, a  poświęcone było książce „Naszą siłą są ludzie”. To zbiór 40 rozmów z osobami z niepełnosprawnością, ale również rodzicami, którzy utworzyli  stowarzyszenie, specjalistami, pracownikami i przyjaciółmi Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu.

Autorka opowiadała również o swojej drugiej książce „Kiedy się odważysz-inspirujące historie o self–adwokatach”, która zawiera wywiady z trzynastoma osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Są to rozmowy pokazujące drogę do samodzielności i pokonywaniu przeszkód w codziennym życiu.
Licznie zebranym słuchaczom opowiadała o pracy nad książkami, swoich pasjach, zainteresowaniach, misji dziennikarskiej, ulubionych książkach i pisarzach. Zdradziła, że jeszcze w tym roku ukaże się jej kolejna książka. Spotkanie obfitowało w wiele emocji, radości i wzruszeń.

Książki Bernadety Szczypty będą dostępne w zbiorach naszej biblioteki.