W Oddziale dla Dzieci odbyła się lekcja biblioteczna pod nazwą „Po co komu plotka?”, której uczestnikami byli uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie.

Plotki towarzyszą nam na co dzień. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, jakie konsekwencje i jaki zasięg może mieć to, co mówimy, dlatego w środę 4 października 2023 r. lekcję biblioteczną poświęciliśmy tym szpecącym słowom.

Uczniowie klasy 2c wysłuchali opowiadania Madonny pt. „Jabłka pana Peabody`ego” i dokładnie omówili jego treść, odpowiadając na pytania dotyczące tekstu. Następnie wspólnie rozmawialiśmy o tym, dlaczego ludzie mówią nieprawdę i jak zapobiegać plotkarstwu, odczytaliśmy kodeks postępowania „Nie ranię słowem”, rozwiązywaliśmy krzyżówkę z hasłem: SIŁA SŁOWA, rozrzucaliśmy malutkie papierki, podobnie jak w tekście książki rozrzucone zostały pióra oraz bawiliśmy się w głuchy telefon, który pięknie zobrazował uczniom, jak prosta informacja może zostać zniekształcona, źle zrozumiana i odtworzona. Na zakończenie dzieci rysowały plotkę.