W dniach 19 i 21 kwietnia 2023 r. zabrałyśmy Smyki z Przedszkola nr 1 w Lubaczowie i Smerfolandię z Wesołej Trójeczki w podróż do magicznej krainy teatrzyku kamishibai.

Tym razem książkę tradycyjną zastąpiłyśmy książką obrazkową. Maluchom spodobała się ta odmienna forma czytania bajek, ponieważ z zapartym tchem obejrzały i wysłuchały urzekającą opowieść pt. „Groszki” Françoise Malnuit. Razem z groszkiem przeciągały się po długim śnie, ziewały, wystawiały noski do słońca, ćwierkały jak ptaszek i szumiały z wiatrem. Najodważniejsi tworzyli własne zakończenia do bajki. Pomysły na dalsze losy trzech zielonych groszków były ciekawe i zaskakujące.

Na zakończenie spotkania dzieci kolorowały obrazki przedstawiające oczywiście groszki.