Image default
Aktualności

Bieg Orląt – II Lubaczowski Bieg Ku Pamięci Obrońców Lwowa

W piątek 16 czerwca w ramach Dni Lubaczowa odbyła się kolejna, II edycja Biegu Orląt Ku Pamięci Obrońców Lwowa. Na mecie w lesie Niwki zgromadzili się dziewięciolatkowie – uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Lubaczów, aby wspólnie pokonać trasę 1421 metrów. Bieg Orląt zorganizowany został przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich odział Lubaczów, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaczowie oraz naszą bibliotekę i miał na celu przybliżenie lubaczowskim uczniom znaczenia walki młodych ludzi ze Lwowa o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Uczniowie po zgromadzeniu na starcie wyruszyli w trasę pod opieką nauczycieli oraz rodziców. Biegaczy poprowadziła Pani Anna Rawska-Śmieciuch, pozostałe osoby maszerowały pod opieką Pana Jana Argasińskiego wyznaczoną trasą do mety. Po dotarciu do celu, przy mogile pomordowanych mieszkańców Lubaczowa w Lesie Niwki wspólnie odśpiewano hymn narodowy oraz złożono kwiaty i znicze. Na zakończenie Maria Magoń Prezes TMLiKPW odział Lubaczów wręczyła wszystkim uczestnikom biegu pamiątkowe karty i medale, a także słodkie upominki.

Nad przebiegiem całości wydarzeń czuwali Członkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów, Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jednostka Strzelecka 2033 im. Gen. Bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie, Harcerze Seniorzy oraz Bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie.

Powiązane:

Skip to content