Image default

Za nami lekcje biblioteczne poświęcone plotce, których uczestnikami byli wychowankowie Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubaczowie oraz uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie. 

Jak powstaje plotka? Dlaczego ludzie lubią plotkować? Czy plotka może skrzywdzić? W dniach 7 i 10 marca 2023 r., na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy zajęć, po wysłuchaniu opowiadania Madonny pt. „Jabłka pana Peabody`ego” oraz zabawnych wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima pt. „Ptasie plotki”.

Chcieliśmy, żeby morał opowiadania długo pozostał w naszej pamięci, dlatego wspólnie rozrzuciliśmy po sali malutkie papierki, podobnie jak w tekście książki rozrzucone zostały pióra. Następnie zbieraliśmy wszystkie kawałeczki do jednego pudełka. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że faktycznie niezwykle trudno jest je pozbierać, tak samo, jak naprawić szkodę wyrządzoną rozpuszczeniem plotki.

Kolejną ciekawą częścią zajęć było rysowanie plotki. Wszyscy poradzili sobie celująco z tym zadaniem.

Na zakończenie rozwiązywaliśmy krzyżówkę z hasłem: SIŁA SŁOWA oraz odczytaliśmy kodeks postępowania: „Nie ranię słowem” po to, by uzmysłowić uczestnikom zajęć niewyobrażalną potęgę słów, które należy rozważnie wykorzystywać.

Powiązane:

Skip to content