Image default

Drodzy Czytelnicy zapraszamy do obejrzenia filmiku „Czytam, więc jestem” promującego czytelnictwo, zrealizowanego przez Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie w ramach projektu pod tym samym tytułem.

Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie tworzą kobiety, które łączy wspólna pasja czytania. Z miłości do książek i literatury zrodził się pomysł na projekt „Czytam, więc jestem”. Jednym z działań w ramach projektu jest prezentowane Państwu nagranie, w którym opowiadamy czym dla nas jest czytanie i jaką rolę odgrywa w naszym życiu.

W ramach projektu Klub DKK zorganizował również inne działania mające na celu promocję czytelnictwa tj. akcja „Księgozbiór”- inicjatywa, polegając na propagowaniu czytania w przestrzeni publicznej, która odbyła się w Czytelni pod chmurką. Udział w wydarzeniu wzięli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie oraz bibliotekarze i czytelnicy MBP w Lubaczowie, którzy w przestrzeni zielonej czytelni, dyskutowali o ulubionych książkach i czytali przyniesione przez siebie lektury. Kolejnym wydarzeniem był wieczór poezji, którego gościem specjalnym był Jarosław Szczęsny- Binkowski poeta związany z Lubaczowem. Oprócz wierszy naszego gościa publiczność wysłuchała również wierszy ukraińskich poetów. Sylwetki twórców i ich wiersze przedstawiły członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie oraz czytelnicy MBP w Lubaczowie. Projekt DKK zakończymy wyjazdem integracyjnym Klubowiczów do Lublina i Izbicy.

Inicjatywa pod nazwą „Czytam, więc jestem” realizowana jest w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON – Rozwój i Innowacja”.

Powiązane:

Skip to content