English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności, Czytelnia dla Dorosłych

Znamy już Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2015

67

DSC_0574 m27 lutego w Czytelni dla Dorosłych odbyła się siódma edycja dyktanda o tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2015” organizowanego przez MBP w Lubaczowie, Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie oraz Urząd Miejski w Lubaczowie. Patronat honorowy nad imprezą objął Pan Krzysztof Szpyt, Burmistrz Miasta Lubaczowa. Nad prawidłowym przebiegiem dyktanda czuwali nauczyciele poloniści: Pani Agnieszka Dobrowolska, Barbara Ciechanowska, Elżbieta Chmiel i Pan Marek Chmiel, a oprawę muzyczną przygotowała młodzież z lubaczowskiego LO. I choć uczestnicy ubiegłorocznego dyktanda stwierdzili, że w tym roku treść była łatwiejsza, to mieli nietęgie miny kiedy przyszło się zmierzyć ze smaczną, choć bardzo trudną w mowie i piśmie kuchnią europejską i staropolską tradycją. Tegoroczna rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych , tj. młodzież ucząca się do 25 roku życia i powyżej 25 lat. Do pisania dyktanda przystąpiło 41 osób, z tego 26 osób z pierwszej kategorii wiekowej i 15 z drugiej.

W kategorii do 25 lat Mistrzem Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2015 została, ubiegłoroczna zwyciężczyni, Karolina Wróbel, I Wicemistrzem została Magdalena Hypiak, zaś II Wicemistrzem Mateusz Gondek.

W kategorii wiekowej powyżej 25 lat Mistrzem Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2015 została Pani Władysława Wiśniowska, I Wicemistrzem został Pan Kamil Bułas, zaś II Wicemistrzem został Pan Zygmunt Gmyrek.

Zarówno laureatom jak i wszystkim uczestnikom tegorocznego dyktanda serdecznie gratulujemy!

dyktando m

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.