Aktualności, Głośne czytanie bajek, Oddział dla Dzieci

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – c.d.

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

fot. MBP Lubaczów

Kolejne dni XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem “CAŁA POLSKA CZYTA W BIBLIOTEKACH” poświęcone były w naszej bibliotece czytaniu bajek dzieciom z lubaczowskich przedszkoli przez przedstawicieli różnych zawodów.

Z “Ptasim radiem” Juliana Tuwima zmierzyła się reporterka Katolickiego Radia Zamość- Alicja Magura. Oprócz Tuwimowego świergotania, szczebiotania i ćwierkania, pani Ala pokazywała oczarowanym dzieciom siedzibę Zamojskiego Radia, uczyła maluchy przeprowadzania wywiadów i zapoznała ich z tajnikami swego zawodu.

Nauczycielka z Zespołu Placówek Jana Pawła II- Agnieszka Drozd promowała złote zasady wychowania, czytając o tym, że mamy słuchać należy, kiedy i co mówić przystoi i o szacunku do starszych. Licznie zebrane dzieciaki bardzo chętnie powtarzały zwroty, które przydadzą im się w życiu, m.in.:”Proszę”, “Przepraszam”, “Dziękuję”.

Książkę I.K. Szmidta “Tata ma Fiata” czytał jako tata Mirosław Margraf, ucząc jednocześnie dzieciaki znaczenia  podstawowych  znaków drogowych: Ustąp pierwszeństwa przejazdu, Przejście dla pieszych, Droga podporządkowana. Czytane przez niego zagadki o pojazdach dużych i małych(Taxi, Samochód, Karetka pogotowia i in.)wzbudziły wśród dzieci wiele emocji.

Projekcją znakomitego filmu “Sekret Eleonory” zakończyliśmy w naszej bibliotece obchody tegorocznego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Do zobaczenia za rok!