XIII Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu to cykliczne wydarzenie, które zapisało się w kalendarz imprez organizowanych przez MBP w Lubaczowie. Od kilku lat w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau 27 stycznia 1945 roku przez Armię Czerwoną na całym świecie organizowane są uroczystości upamiętniające wszystkie ofiary Holokaustu.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu przez panującą na całym świecie pandemię coronawirusa, w Lubaczowie została zorganizowana w nieco innej formie niż dotychczas. Przypominamy spotkania z poprzednich lat, ważne słowa, które wówczas padały, myśli przewodnie skierowane do młodego pokolenia.

W tym roku, po raz pierwszy od 9 lat nie możemy gościć w naszej bibliotece Luci Retman, Simona Lavee – Łukawieckiego oraz Ory Regev – Heumann, którzy bezpośrednio, czy też za sprawą swoich przodków związani są z historią naszego miasta. Dlatego też prezentujemy Państwu film ze spotkań z lat poprzednich, w którym zawarte są wystąpienia naszych gości oraz Tomasza Roga- ówczesnego Dyrektora Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu 2021. Pamiętamy!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.