English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Aktualności

XIII Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu – upamiętnienie ofiar holokaustu

XIII Obchody Międzynarodowych Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu przyjmują formę symboliczną, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w świecie i w Polsce. W związku z powyższym sugerujemy i prosimy aby zasadniczą formą tegorocznych obchodów było zapalenie znicza w poszczególnych miejscach związanych z Holokaustem na terenie Podkarpacia. Serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę przy organizacji Dni Pamięci – koordynatorzy i współorganizatorzy obchodów.

„Nikt nie może zapomnieć, ani lekceważyć tego, co się stało. Nikt nie może pomniejszać rozmiarów tych wydarzeń. […] Świat musi usłyszeć przestrogę, jaką pozostawiły nam ofiary Holokaustu i jakim są świadectwa ocalonych.” (Jan Paweł II podczas swojego pobytu w Instytucie Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie w 2000 r. )”

Organizatorzy XIII Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu zaapelowali, aby w tym roku przyjęły one formę symboliczną, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w świecie i w Polsce. W związku z powyższym 27 stycznia 2021r. jak co roku w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz- Birkenau, z zachowaniem środków bezpieczeństwa, przedstawiciele Sejmu, władz samorządowych oraz jednostek im podległych złożyli wiązanki oraz symboliczne znicze przy obelisku na „Plebańskim Polu” pod Dachnowem upamiętniając w ten sposób ofiary holokaustu na terenie powiatu lubaczowskiego.

 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.