Wystawa z okazji XX Dnia Papieskiego

0 27

W niedzielę, w całej Polsce obchodzony był XX Dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS. Z tej okazji przed budynkiem MBP w Lubaczowie usytuowano wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II. Obejrzeć ją można od 11 do 16 października w godzinach pracy instytucji.

Na wystawie prezentowane są zdjęcia papieża Polaka i wybrane cytaty. Ukazują one bogactwo jego osobowości oraz poglądy, myśl filozoficzną, idee, w które wierzył i misję, z jaką realizował swoją kapłańską posługę.

Wystawa przypomina wiele ważnych momentów z życia papieża Jana Pawła II. Na zdjęciach ujęty jest on nie tylko podczas oficjalnych wystąpień, ale także w chwilach zadumy, modlitwy i podczas odpoczynku. Jest ona również zaproszeniem mieszkańców do wspólnego wspominania pobytu papieża w naszym mieście.  Trzy plansze dotyczą wizyty papieża w Lubaczowie, a jedna poświęcona jest Arturo Mari, osobistemu fotografowi Jana Pawła II, który w 2015 r. odwiedził naszą Bibliotekę w ramach Roku Papieskiego.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *