Aktualności, Czytelnia dla Dorosłych, Oddział dla Dzieci, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Wystawa „Tydzień Książek Zakazanych” oraz lekcje biblioteczne

Fot. MBP Lubaczów

W dniach 22-24 września w naszej bibliotece odbyły się lekcje biblioteczne, w których udział wzięli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie z opiekunem klas Panią Joanną Kopeć.

Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się wielu informacji na temat pracy bibliotekarzy, zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, oraz korzystaniem z katalogu internetowego on-line.

Bibliotekarze opowiadali o swojej aktualnej działalności, zapoznano młodzież z zasadami realizowanego właśnie programu Biblioteki Narodowej i Narodowego Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego zorganizowano wystawę „Tydzień Książek Zakazanych”.

Uczniowie w trakcie oglądania wystawy dowiedzieli się, że na liście książek zakazanych były kiedyś takie publikacje jak: Czerwony Kapturek, Biblia, Przygody Tomka Sawyera, Buszujący w zbożu, Chata wuja Toma i wiele innych tytułów.