Aktualności, Konkursy

Wyniki III edycji konkursu „Kresowe Wspomnienia”

Informujemy, że na trzecią edycję konkursu „Kresowe wspomnienia”, którego organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów, Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie i Powiatowe Centrum Kultury wpłynęło 7 prac. Komisja postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.

W dniu 17 maja 2021r. komisja konkursowa w składzie:
1. Danuta Kacprzak – przewodnicząca
2. Bożena Gorczyca – członek
3. Maria Magoń – członek

dokonała analizy i oceny prac w oparciu o regulamin konkursu. Biorąc pod uwagę cele konkursu oraz kryteria oceny komisja postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce:
Julia Horiwnyk, – LO im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie, wywiad z Państwem Marią i Józefem Głuszykami z Krowicy Samej

II miejsce ex aequo:
Julia Zegarlicka, SP nr 1 w Lubaczowie, „Wspomnienia, które nie umierają”
Maciej Hypiak, SP nr 1 w Lubaczowie, „Kresowe wspomnienia, których nie zatrze czas. Dzieje mojej rodziny”

III miejsce ex aequo:
Oliwia Furgała, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach, „Rzuceni na poniewierkę, wspomnienia Weroniki Świdniak”
Kornelia Bojarska, SP w Krowicy Samej, wywiad z Panią Katarzyną Konopką, z domu Baran

wyróżnienie:
Natalia Misztal, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Lisich Jamach za nowoczesną formę literacką – bloga osobistego pod tytułem „To zmieniło losy me…”

nagroda za udział:
Julia Pawelec, SP nr 1 w Biłgoraju za „Wspomnienia wojenne dziadka”

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! O uroczystym podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród będziemy informować w późniejszym terminie.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.