English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Dyskusyjny Klub Książki, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Wyjazd studyjny Dyskusyjnego Klubu Książki

W dniach 12-13 września 2019 r. Dyskusyjny Klubu Książki działający w MBP w Lubaczowie gościł w Warszawie, Stawisku i Kozłówce. Wyjazd był częścią projektu, realizowanego przez DKK przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej. Środki na realizacje wycieczki pochodziły z programu „Aktywne Pogranicze”, który przy wsparciu Funduszu Inicjatyw Społecznych realizuje Stowarzyszenie Czajnia.

Wyjazd był pierwszą tego typu wspólną inicjatywą, dzięki której członkowie DKK mogli poszerzyć swoje czytelnicze zainteresowania związane z literaturą, historią i sztuką.

Pierwszego dnia klubowicze odwiedzili Warszawę. W stolicy zwiedzili Stare Miasto, Zamek Królewski oraz Łazienki Królewskie. Ważnym punktem wycieczki była także wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz w Mauzoleum Walki i Męczeństwa, gdyż tematami często poruszanymi na spotkaniach DKK są wojna i okupacja.

Drugiego dnia Klub gościł w Podkowie Leśnej, gdzie znajduje się Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów (Stawisko). Była to ważna i niezapomniana wizyta, ponieważ postać oraz twórczość pisarza, jest członkom klubu doskonale znana. Ostatnim punktem dnia było Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Wycieczka była ostatnim zadaniem zrealizowanym w ramach projektu „Czytam jak lubię w Czytelni pod chmurką”. Dzięki projektowi DKK pozyskał grant w wysokości 11 tys. zł i zrealizował działania mające na celu promocję literatury i czytelnictwa w naszym mieście. Powstało również nowe miejsce spotkań dla miłośników książek – czytelnia na świeżym powietrzu, mieszcząca się w ogródku przy MBP w Lubaczowie, do której zakupiono niezbędne wyposażenie: meble ogrodowe, regał i leżaki. Dzięki realizacji projektu DKK może organizować spotkania i prowadzić rozmowy w wygodnych sofach i fotelach także w przestrzeni biblioteki.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.