Aktualności, Oddział dla Dzieci

“Wszystkie moje mamy”- spotkanie autorskie Renaty Piątkowskiej

DSC_0296 m28 maja 2014 r. w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej  odbyło się spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską, znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Tym spotkaniem biblioteka chciała uświęcić Dzień Matki, który obchodziliśmy 26 maja. Podczas spotkania promowana była książka “Wszystkie moje mamy”, którą na stronie www.przecinekikropka.pl czytelnicy uznali za najbardziej wartościową i najpiękniej wydaną książkę dla dzieci w wieku 5-8 lat. Na spotkanie z Renatą Piątkowską przyszli uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Lubaczowie oraz Szkoły Podstawowej w Łukawcu . Gościliśmy również Panią Malwinę Kożurno- zawodową lektorkę, która czytała  dzieciom fragmenty książki. Uczniowie słuchali z przejęciem, gdy Pani Renata opowiadała o kobiecie, która uratowała dwa i pół tysiąca żydowskich dzieci z getta. Książka ta jest hołdem dla Ireny Sendlerowej- mamy wielu dzieci.
Ostatnim punktem programu, było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą laurkę i życzenia dla mamy. Nagrodzeni zostali uczniowie: Malwina Gerega, Kamil Juszyński oraz Kamila Sikora.
Podczas spotkania, które przebiegło w bardzo miłej atmosferze, można było także nabyć książkę wraz z dedykacją autorki.