English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Oddział dla Dzieci

Wizyta Ciotki Klotki

Weszła w pięknym kapeluszu, w kolorowych piórkach i butach nie do pary i w takt piosenki „Tik- Tak” rozpoczęła spotkanie autorskie z czytelnikami. Mowa tu oczywiście o Pani Ewie Chotomskiej, córce znanej poetki Wandy Chotomskiej.

Pani Ewa jest aktorką, pisarką, reżyserką, scenarzystką oraz autorką wielu tekstów piosenek dla dzieci (m. in. „Mydło lubi zabawę”, „Fantazja”, „Szczotka, pasta”). Ewa Chotomska oprócz „TIK-TAKA” występowała też w programach „Ciuchcia”, „Fasola” oraz „Domowe Przedszkole”. Razem z Panem Andrzejem Markiem Grabowskim założyła znany zespół „Fasolki”, który w tym roku będzie obchodził jubileusz 35-lecia. Dzięki „Fasolkom” stała się autorką ponad 500 tekstów piosenek dla dzieci.

Ciotka Klotka opowiadała o sobie, o tym co udało jej się zrobić przez te wszystkie lata dla dzieci. Mówiła również o swoich zwierzakach i o tym, że od dziecka towarzyszą jej wiersze, bo jej mama zawsze bawiła się z nią w rymy, z których powstawały piękne wierszyki. Na spotkaniu Pani Ewa bawiła się z dziećmi w rymy, zadawała zagadki, a w nagrodę za prawidłowe odpowiedzi, dawała cukierki. Uczniowie ze szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Lubaczowie oraz Zespołu Placówek im. Jana Pawła II byli oczarowani osobowością Pani Ewy, dlatego czas z nią upłynął bardzo szybko. Uczestnicy mogli też nabyć książki, płyty i otrzymać autograf od autorki. Było miło, kolorowo i radośnie.