Czytelnia dla Dorosłych

Wirtualna wystawa książek o getcie warszawskim

MBP w Lubaczowie przyłączając się do obchodów 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim przygotowała wystawę książek poświęconych tej tematyce.

MBP w Lubaczowie zaprasza do obejrzenia wirtualnej ekspozycji książek „Getto warszawskie”. Wystawa została przygotowana w związku z przypadającą na 19 kwietnia rocznicą wybuchu powstania będącego zbrojnym wystąpieniem żydowskich formacji trwającym do 16 maja 1943. Jego bezpośrednią przyczyną była decyzja o likwidacji getta podjęta przez hitlerowców w ramach planu zagłady europejskich Żydów.

Na ekspozycję książek składają się publikacje opisujące warunki w jakich toczyło się życie codzienne w getcie warszawskim oraz powstanie warszawskie, jego przyczyny, przebieg i klęskę. Zwierają wspomnienia, pamiętniki osób, które były świadkami tamtych wydarzeń, opisy akcji zbrojnych, ukazują sylwetki zarówno bohaterów jak i oprawców.

Wszystkie prezentowane książki znajdują się w zbiorach biblioteki (w Wypożyczalni i Czytelni dla Dorosłych). Są wśród nich m.in. pozycje autorstwa Marka Edelmana, ostatniego dowódcy powstania, Hanny Krall, czy Kazimierza Moczarskiego. Wiele z nich zostało podarowanych naszej instytucji przez Sławę Przybylską.

Zapraszamy!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.