English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Oddział dla Dzieci

Wiesław Drabik po raz drugi w naszej bibliotece

Czytał bajki, zadawał zagadki, a przede wszystkim rymował- Pan Wiesław Drabik, bo o nim oczywiście mowa, był gościem Oddziału dla Dzieci w dniu dzisiejszym.

Wiesław Drabik urodził się w 1956 roku w Krakowie. Na początku zajmował się tworzeniem ilustracji, a dopiero od kilkunastu lat zajmuje się pisaniem książek. Obecnie jego dorobek literacki obejmuje około 200 krótkich wierszowanych historyjek adresowanych do dzieci. Wprawiają one w świetny humor nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Najbardziej znane książeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”.

Już na początku spotkania pisarz bardzo szybko nawiązał dobry kontakt z dziećmi, dzięki czemu aktywnie uczestniczyły w spotkaniu odpowiadając na pytania i zdobywając nagrody (naklejki, kalendarze, książki). Pan Wiesław opowiadał uczniom lubaczowskich podstawówek o swojej twórczości i o tym, jak powstają książki. Mówił też, że jego przygoda z pisaniem zaczęła się od napisania dla córki wiersza do szkoły.

Spotkanie z Panem Wiesławem Drabikiem upłynęło w miłej i wesołej atmosferze, co z pewnością zachęci dzieci do sięgania po książki jego autorstwa i czytania w ogóle.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.