English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Aktualności, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Wieczór poezji

127

       DSC_0097Czwartkowe popołudnie spędzone w Miejskiej Bibliotece Publicznej na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy przyszli na spotkanie z poezją zorganizowane z okazji 10 rocznicy śmierci Jana Pawła II oraz Światowego Dnia Poezji.
Wdzięczni za wszystko co papież uczynił dla nas i naszej Ojczyzny szukamy sposobów, aby to wyrazić i oddać mu cześć.
Niewątpliwie poezja jest jedną z piękniejszych form oddania hołdu człowiekowi, który również ją umiłował i sam ją tworzył. Zaproszeni do biblioteki poeci poprzez swoją twórczość, którą zaprezentowali tego wieczoru dali świadectwo wielkiej wrażliwości i miłości. Prezentowane przez nich wiersze były o Papieżu, o miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka, o przemijaniu czyli o tym wszystkim czego uczył nas Ojciec Święty i sam był najlepszym przykładem.
Podczas wieczoru poezji swoje wiersze zaprezentowali: Krystyna Czerwiec, Alfreda Furgała, Józef Furgała, Jacek Hadam, Józefa Kornaga, Gabriela Rakoczy. Niektóre z wierszy naszych poetów prezentowała Justyna Kąkol, a oprawę muzyczną zapewnił Jan Mazepa.
Właściwym podsumowaniem wieczoru niech będą słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II „Biblioteka jest szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego, który odzwierciedla owo Boże Tchnienie jakie towarzyszyło dziełu stworzenia świata i człowieka”.
Poetom i gościom za czas spędzony w bibliotece na wieczorze poezji bardzo dziękujemy.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.