English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Minione wydarzenia, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Wieczór poezji z Józefą Kornagą

59

Zapraszamy naszych Czytelników do udziału w wieczorze poezji z Józefą Kornagą, który odbędzie się 18.01.2019 o godzinie 17:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych naszej Biblioteki. Spotkanie będzie promować nowy tomik wierszy autorki pt. “To, co piękne…”.

Józefa Kornaga to poetka, która w każdej, nawet najmniejszej rzeczy dostrzega piękno i czerpie z niej radość. Swoją przygodę z poezją rozpoczęła dość późno, będąc już kobietą spełnioną z bagażem doświadczeń. Lubaczów jest stałe obecny w wierszach poetki. To nie tylko miejsce zamieszkania Pani Józefy, ale także Jej mała Ojczyzna – Miasto niezwyciężone, z Panią Łaskawą w złotej koronie, młynem i kasztanami.
Swoje przywiązanie do Ziemi Lubaczowskiej poetka łączy z miłością do Roztocza i przyrody tego regionu. Właśnie tym szczególnym miejscom poświęciła swój debiutancki tomik wydany w 2014 roku pt. “Poezja z Roztocza – uczucia i myśli”. Spory dorobek autorki stanowią również wiersze patriotyczne, zamieszczone w osobnym tomiku “W zamieci kul”. Znajdujemy w nich odniesienia do historii naszego kraju oraz wątki osobiste.
W tomiku “To co piękne…” pisze o miłości i różnych jej obliczach, o upływającym czasie i zmieniającym się życiu. Są w nim także utwory o urodzie krajobrazu Roztocza, gdzie szumią srebrne wodospady i lasu sosnowe, a wokół rozciągają się połacie ukwieconych łąk. Nawet w najcięższych i bolesnych przeżyciach Pani Józefa szuka tego, co piękne i dobre. W Jej poezji – pełnej refleksji i opisów barw przyrody – każdy znajdzie coś dla siebie…

Serdecznie zapraszamy!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.