Wieczór poezji z Barbarą Mazurkiewicz

0 12

Zapraszamy wszystkich naszych Czytelników na wieczór poezji z Barbarą Mazurkiewicz, który odbędzie się 15 listopada 2019 o godzinie 17:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych naszej Biblioteki.

Barbara Mazurkiewicz
Redaktor naczelny Dziennika Literackiego “E-Literaci.pl”, koordynator kultury, jurorka ogólnopolskich i polonijnych konkursów poetyckich, wydawca, polska poetka, felietonistka i fotografik. Córka porucznika Ludowego Wojska Polskiego – bojownika z II Wojny Światowej. Odznaczona Medalem Zasługi dla Kultury Polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wiceprezesa Rady Ministrów Piotra Glińskiego w 2017 roku. Laureatka nagrody Zarządu Oddziału ZLP w Rzeszowie i Serwisu literackiego E-Literaci.pl. Laureatka prestiżowej statuetki „Podkarpackie Pióro” 2019. Za tom poezji i prozy pt. „TATKO” Wyróżnienia specjalne autorskie oraz za prace konkursowe przez Kapitułę i Radę Dyrektorów Polish American Poets Academy „HONORARY MENTION AWARDS” 2019. Pełni funkcję Honorowego Członka Roku 2019 “Polish American Poets Academy”

Wydała 10 tomów poetyckich, tom prozy i sztukę teatralno-filmową. Jej wiersze można znaleźć w serwisach internetowych, tygodnikach prasowych oraz w polskich i międzynarodowych publikacjach Antologii. Od września 2012 r. współpracuje z Niezrzeszoną Grupą Polonii w Niemczech i w Holandii. Od czerwca 2013 r. piastuje stanowisko Dyrektora Kulturalnego na Polskim Festiwalu Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej “Bogu i Ojczyźnie” im. Ks. Kardynała Władysława Rubina w Lubaczowie.

Organizuje: warsztaty literackie, spotkania autorskie, wystawy i wernisaże, również swoich prac. W latach 2011-2014 piastowała stanowisko członka Komisji Rewizyjnej Zarządu Głównego ZLP w Warszawie oraz członka Sądu Koleżeńskiego ZLP w Rzeszowie. Członek Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie i Stowarzyszenia Literackiego “Witryna” w Stalowej Woli. Laureatka wielu konkursów poetyckich. Współautorka kilku Antologii Międzynarodowych. Ostatnio, jej wiersze ukazują się w międzynarodowym czasopiśmie literackim “New Mirage Journal” (New York). Dzięki aktywności na międzynarodowych forach jej poezja pojawia się nawet w Indiach.

Działaczka społeczna. Udziela się charytatywnie. Napisała kolegom po piórze do tomików poezji ponad 100 posłowi. Jest wydawcą 9 Antologii i kilkunastu Zeszytów Literackich dla Dziennika internetowego E-Literaci.pl. W latach 2015 – 2019, znalazła się w ścisłej grupie najbardziej aktywnych twórczo literatów Związku Literatów Polskich Oddz./Rzeszów.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *