English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Aktualności, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Wieczór poezji Jacka Hadama

W Światowym Dniu Poezji 21 marca (czwartek) gościem biblioteki był poeta Jacek Hadam. Spotkanie było okazją do wysłuchania wierszy z najnowszego tomiku „Pigmalion prowincjonalny”.

Na tomik składa się pięćdziesiąt wierszy, które są jak pięćdziesiąt świeczek na urodzinowym torcie. W wierszach z drugiego tomiku, jak mówi sam poeta zawarta jest odwaga w dążeniu do spełnienia swoich marzeń. To intymne studium życia w którym obrastamy w wiedzę, miłość, mądrość albo tylko pozory mądrości, w mniej lub bardziej niepotrzebne rzeczy i umieramy, z sokratesowskim „scio me nihili scire” na ustach.

Autor podkreślił, jak ważne są dla niego spotkania z publicznością. To właśnie dzięki wrażliwości odbiorcy, jego wiersze kreują się wciąż na nowo.

Poeta pochodzący z Ustrzyk Dolnych zadebiutował w 2017 roku tomikiem „Imponderabilia”. Obok poezji ważne miejsce w jego życiu zajmuje sport (bieganie) oraz muzyka. Zakochany w Bieszczadach skąd pochodzi.

Wszystkich tych, którzy chcą poznać twórczość Jacka Hadama zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych, gdzie można wypożyczyć tomiki jego wierszy.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.