English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Wieczór poezji Jacka Hadama

W Światowym Dniu Poezji 21 marca (czwartek) gościem biblioteki był poeta Jacek Hadam. Spotkanie było okazją do wysłuchania wierszy z najnowszego tomiku „Pigmalion prowincjonalny”.

Na tomik składa się pięćdziesiąt wierszy, które są jak pięćdziesiąt świeczek na urodzinowym torcie. W wierszach z drugiego tomiku, jak mówi sam poeta zawarta jest odwaga w dążeniu do spełnienia swoich marzeń. To intymne studium życia w którym obrastamy w wiedzę, miłość, mądrość albo tylko pozory mądrości, w mniej lub bardziej niepotrzebne rzeczy i umieramy, z sokratesowskim „scio me nihili scire” na ustach.

Autor podkreślił, jak ważne są dla niego spotkania z publicznością. To właśnie dzięki wrażliwości odbiorcy, jego wiersze kreują się wciąż na nowo.

Poeta pochodzący z Ustrzyk Dolnych zadebiutował w 2017 roku tomikiem „Imponderabilia”. Obok poezji ważne miejsce w jego życiu zajmuje sport (bieganie) oraz muzyka. Zakochany w Bieszczadach skąd pochodzi.

Wszystkich tych, którzy chcą poznać twórczość Jacka Hadama zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych, gdzie można wypożyczyć tomiki jego wierszy.