English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Aktualności, Minione wydarzenia

„Węgrzy byli z nami przy powrocie na mapę Europy” – wykład Grzegorza Łubczyka

42

Zapraszamy na wykład Grzegorza Łubczyka z cyklu „Piękna Niepodległa Ziemia Lubaczowska” pt. „Węgrzy byli z nami przy powrocie na mapę Europy”, który odbędzie się 9 listopada 2018 roku o godzinie 10:00 w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie.


Grzegorz Łubczyk (ur. 1946 w Sulejowie) – polski dziennikarz, działacz społeczny i dyplomata, w latach 1997–2001 ambasador RP w Budapeszcie. Ukończył studia z dziedziny polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako korespondent w „Sztandarze Młodych” oraz „Życiu Warszawy”. Od 1997 do 2001 pełnił misję ambasadora na Węgrzech. W 2002 objął obowiązki wiceprezesa Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. Jest autorem licznych publikacji (książkowych i prasowych) na temat historii Węgier i relacji polsko-węgierskich. Odznaczony Krzyżem Średnim Orderu Zasługi Republiki Węgierskiej z Gwiazdą.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.