English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Oddział dla Dzieci

Warsztaty- O osobach z niepełnosprawnościami

21

W dniu dzisiejszym odbyły się w Oddziale dla Dzieci zajęcia przygotowane na podstawie interaktywnej książki pt. „O osobach z niepełnosprawnościami” wydawanej przez Fundację Humanity in Action Polska.

Uczestniczyli w nich uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie. Zapoznali się z tekstem książki w domu i dziś prezentowali w naszej bibliotece efekty swej pracy. Trzecioklasiści solidnie przyłożyli się do zadania, a najlepsze wypowiedzi zostały nagrodzone. Gościem specjalnym spotkania był Prezes Polskiego Związku Niewidomych Koło Lubaczów- Pan Zygmunt Florczak, który jest żywym przykładem radzenia sobie z niepełnosprawnością. Opowiadał on o białej lasce, sygnalizatorach dźwiękowych, specjalnym zegarku, alfabecie Braille’a oraz innych zmysłach rozwijanych wtedy, gdy szwankuje wzrok.

Podczas spotkania odbyła się też projekcja filmu animowanego pt.,, N jak niewidomy”, zrealizowanego przez Polski Związek Niewidomych”, z którego uczniowie dowiedzieli się, jak radzą sobie w codziennym życiu osoby niewidome. Ponadto dowiedzieli się, w jaki sposób mogą pomóc osobom niewidomym w sytuacjach, w których oni sami nie są w stanie sobie poradzić, m.in. wsiąść do odpowiedniego tramwaju, przejść przez drogę, gdzie nie ma sygnalizacji dźwiękowej, czy znaleźć miejsce do siedzenia w autobusie.

Mamy nadzieję, że to spotkanie przybliżyło najmłodszym problemy osób z niepełnosprawnością, zwłaszcza z dysfunkcją wzroku oraz otworzyło ich na potrzeby innych ludzi.

 

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.