Biblioterapia, Oddział dla Dzieci

Warsztaty biblioterapeutyczne I i III stopnia

W dniach od 18-20 kwietnia 2016 roku w Oddziale dla Dzieci odbyły się cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem warsztaty biblioterapeutyczne.

Fot. MBP

Warsztaty prowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz pracownik naukowy Katedry Bibliotekoznawstwa i Czytelnictwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz certyfikowany biblioterapeuta Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu.

Zajęcia odbywały się w dwóch grupach, jedna z nich ukończyła III i zarazem ostatni stopień z zakresu biblioterapii, natomiast druga ukończyła I stopień.

W warsztatach obydwu grup udział wzięli nie tylko bibliotekarze, nauczyciele szkół i przedszkoli, ale też osoby chcące wykorzystać zdobyte umiejętności dla potrzeb własnych.

Dzięki zorganizowanym warsztatom uczestnicy III stopnia zdobyli umiejętności praktyczne z zakresu doboru i wykorzystania terapeutycznej literatury oraz do samodzielnego prowadzenia zajęć na podstawie własnego scenariusza. Uczestnicy serdecznie dziękują Pani Wandzie za wspaniale przeprowadzone zajęcia.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.