English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Wypożyczalnia dla Dorosłych

Walentynkowy Wieczór Poezji

Okazją do kolejnego spotkania w ramach wieczorów poezji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie był temat miłości. Uczucie to fascynowało już najstarszych poetów i myślicieli, co wyrażali w swoich utworach. Miłość stała się również inspiracją dla twórczości zaproszonych przez nas na piątkowy wieczór poetów Jacka Hadama i Witolda Cencory.

Obaj Panowie są naszymi regionalnymi poetami i mają już na swoim koncie spory dorobek poetycki. Jako pierwszy swoje wiersze zaprezentował Jacek Hadam, którego utwory poruszyły wszystkich swoją wrażliwością. Miłość i podobne jej uczucia były również treścią wierszy Witolda Cencory. Przedstawione przez autora utwory spotkały się z ciepłą i miłą reakcją zgromadzonych gości.

Wieczór uświetnili swoją obecnością młodzi artyści pod opieką Dyrektora Miejskiego Domu Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie Pana Andrzeja Kindrata. Upominki dla wykonawców przygotowali uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubaczowie.

Walentynkowy Wieczór Poetycki utwierdził nas wszystkich w przekonaniu, że miłość nie zna żadnych granic, jest ważna na każdym etapie życia i jest uczuciem ponadczasowym.

Na zakończenie spotkania zgromadzeni goście odczytali sentencje o miłości, autorstwa najwybitniejszych poetów, a Jacek Hadam i Witold Cencora podpisywali przygotowane przez bibliotekę tomiki wierszy.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.