English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Oddział dla Dzieci

Wakacje 2016 są już za nami!

Wakacyjne zajęcia dla dzieci w tym roku były bardzo urozmaicone.

Fot. MBP

Fot. MBP

W miesiącu lipcu dzieci nie tylko rozwiązywały krzyżówki, rebusy, bawiły się w ogródku za biblioteką, ale przede wszystkim słuchając Mądrych bajek z całego świata, uczyły się, że nie można budować własnego życia na krzywdzie i niesprawiedliwości. Każda bajka prezentowała pożądane cechu charakteru, np. „Czterej bracia”- bajka z Madagaskaru nagradza uczciwość, spryt i odwagę.

W sierpniowe wtorki dzieci poznawały sławnych Polaków- zdobywców rekordów, dowiadując się przy okazji, że najlepsze szwajcarskie zegarki zaczął robić właśnie Polak- Antoni Patek, że sławny muzyk Józef Hofmann może być jednocześnie wynalazcą, że to on właśnie wynalazł spinacz biurowy, że lampę naftową wynalazł Ignacy Łukasiewicz, że oświetlenie elektryczne wynalazł Tomasz Edison, że oprócz Adama Małysza, mieliśmy wcześniej innego sławnego skoczka z Zakopanego- Stanisława Marusarza i że pierwsze jego narty zrobione były z klepek, z których robi się beczki.

Temat zajęć w sierpniowe czwartki związany był z obchodami 1050 rocznicy chrztu Polski. Wykonane przez nas mole książkowe- Historynek, Wierszynek i Militarek (bohaterowie książki Opowiadania z historii Polski) zaprezentowały dzieciom najważniejsze daty i wydarzenia z dziejów naszego kraju, np. że w 965 r. powstało państwo polskie, że w 966 r. – Mieszko i jego poddani przyjęli chrzest, że Gniezno było pierwszą stolica Polski, że w XI w. przeniesiono ją do Krakowa, a na przełomie XVI i XVII w. przeniesiono stolicę do Warszawy, że Polska w wyniku zaborów zniknęła na 123 lata z mapy świata, a w 1918r. , po I wojnie światowej odzyskała niepodległość, że głową państwa jest prezydent, a największą władzę sprawuje parlament.

Zajęcia w bibliotece cieszyły się sporym zainteresowaniem. Oprócz naszych stałych czytelników, w bibliotece gościliśmy dzieci z Chicago w Stanach Zjednoczonych, Warszawy, Przeworska i Rzeszowa.

Wczorajszym spektaklem teatru Maska z Krakowa- Legendą o złym smoku i sprytnym Szewczyku z cyklu „Opowiadania pod Starym Wawelem” , podczas którego artyści wchodzili w interakcje z dziećmi, pozwalając im poczuć się aktorami, zakończyliśmy tegoroczne wakacje w Oddziale dla Dzieci.

W nadchodzącym roku szkolnym i przedszkolnym życzymy wszystkim dzieciom dużo słońca, radości i sukcesów w nauce!

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.