English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Oddział dla Dzieci

Teatrzyk Kamishibai – Groszki

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Poety Księdza Jana Twardowskiego oraz Niepublicznego Punktu Przedszkolnego w Krowicy Samej przybyły w dniu dzisiejszym do naszej biblioteki na teatrzyk Kamishibai pt. „Groszki” oraz „Zabawny ptaszek”.

Przedszkolaki nie tylko zapoznały się z japońskim teatrem obrazkowym, czyli kartonowymi planszami z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzyneczką, ale też poznały tajniki wzrostu roślin na przykładzie groszku. Historia małego groszku rozpoczyna się wtedy, gdy groszek, spadając na ziemię, trafia w dziurkę, w której zapada w tygodniowy sen. Po tym czasie postanawia wystawić nosek do słońca, a potem kolejno każdy ze swoich listków. Groszek cieszy się życiem, rozmawia z ptaszkiem, a także tańczy z motylami. Okazuje się jednak, że w trakcie zabawy pęka mu ubranko, z którego wypadają 3 groszki… Przedszkolaki snuły swoje wersje zakończenia historii trzech groszków.

Uczestnicy zajęć mieli też okazję obejrzeć wystawę modelarską przygotowaną przez Grupę Inicjatywną: Annę Hawrylak, Renatę Drewniak i Aleksandrę Szwed- Rawską, w ramach dofinansowanego przez FIO Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019 projektu „Razem Łatwiej”. Dzieciaki były zafascynowane samolotami, żołnierzykami, samochodami a najbardziej skrzyneczkami z Najpiękniejszą, niezapomnianą przygodą.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.