English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Oddział dla Dzieci

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody- spotkanie z Mateuszem Bielko

Spotkania z przyrodnikami należą zawsze do interesujących, tak też było w przypadku naszego dzisiejszego gościa- Mateusza Bielko.

Mateusz pasjonuje się przyrodą już od szóstego roku życia, a dziś z wielkim zaangażowaniem opowiadał licznie zgromadzonym szóstoklasistom ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 o zwierzętach, które widział, obserwował i fotografował. Mówił o zaskrońcu, którego ciało przygotowując się do ataku układa się w literę S, o gacku szarym, który ma bardzo duże uszy a wisząc nakrywa je skrzydłami, o sikorkach, puchaczu, żubrze, bieliku, bocianie białym i wielu, wielu innych, nie tylko polskich, ale też z Ameryki Północnej, gdzie spędzał wakacje. Wszystkie je opisał w swojej książce „Moje spotkania z dziką przyrodą”. Wspominał też o słynnym przyrodniku- Adamie Wajraku, którego przyjaźń i wskazówki bardzo sobie ceni i z którym był na wyprawie w Puszczy Białowieskiej obserwując żubry i sóweczki. To właśnie opinia Pana Adama trafnie charakteryzuje Mateusza:

„..jest młodym, niezwykle dociekliwym, posiadającym wiedzę a przede wszystkim kochającym przyrodę człowiekiem. Widać to po tym jak podgląda zwierzaki i jak o nich pisze…

Życzymy Mateuszowi wspaniałych wrażeń z obserwacji przyrody oraz wydania kolejnej książki.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.