Minione wydarzenia

Spotkanie z Piotrem Zubowskim, autorem książki pt. “Obertyn – opowieści o życiu miasteczka”

0 66

“Obertyn – opowieści o życiu miasteczka” to polsko-ukraińska publikacja stanowiąca efekt międzynarodowego projektu naukowego, poświęconego jednemu z miasteczek dawnego województwa stanisławowskiego – Obertynowi. Wydawcą książki jest Ośrodek “Pamięć i Przyszłość”, Muzeum POLIN objęło tę publikację honorowym patrnatem.

Na podstawie relacji mówionych i spisanych wspomnień, przedstawiono w tej książce obraz wspólnego życia Polaków, Ukraińców i Żydów w południowo-wschodnich województwach II Rzeczypospolitej, ich doświadczenia II wojny światowej oraz okoliczności opuszczenia na trwałe domu rodzinnego i rozstania ze sobą – w trakcie i po zakończeniu wojny. Opowieści mieszkańców przeplatają się, tworząc wspólną narrację o życiu w małym miasteczku na Pokuciu od ok. 1918 roku do końca lat 50. XX w.

Zapraszamy na spotkanie z autorem – Piotrem Zubowskim – 29 stycznia 2020 roku, o godzinie 17:00 w Czytelni dla Dorosłych naszej Biblioteki.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *