English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Wypożyczalnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Barbarą Janczurą

11 października w Wypożyczalni dla Dorosłych odbyło się spotkanie autorskie z Panią Barbarą Janczurą, autorką książki „Ponury cień Sybiru  wspomnienia z zesłania” oraz tomiku wierszy „Zobowiązanie”.

Barbara Janczura to córka Sybiraków, wnuczka żołnierza Armii Andersa – Wojciecha Mielnika, który przeszedł szlak wojenny z Syberii aż po Anglię by następnie wrócić do Polski, w której był później represjonowany przez władze komunistyczne. Poetka z potrzeby serca i dla upamiętnienia trudnych losów swojej rodziny, postanowiła spisać poświęcone im wspomnienia oraz wiersze.

W 1982 roku odwiedziła miejsca zesłania swojej najbliższej rodziny i podzieliła się swoimi refleksjami z podróży.

Jak mówi sama autorka inspiracją do napisania książki były przeżycia wojenne jej bliskich dotyczących lat 1940-1945 i syberyjskiego zesłania dziadków Anny i Wojciecha Mielników oraz ich dzieci.

Wzruszającą częścią spotkania były osobiste wspomnienia Sybiraków Pani Stanisławy Partyki, Teresy Mielnik, Lidii Argasińskiej.

Drżącym i łamiącym się głosem opowiadały o tym, co przeżyły będąc na Nieludzkiej Ziemi. Zgromadzeni na spotkaniu goście mieli okazję wysłuchać smutnych wspomnień, historii pełnych bólu i cierpienia.

Po spotkaniu można było nabyć książki naszego gościa i uzyskać pamiątkowy wpis.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Narzędzia dostępności