Aktualności, Czytelnia dla Dorosłych

Spotkanie z Arturo Mari w MBP Lubaczów

Arturo Mari - Biblioteka Lubaczów

Arturo Mari / Fot. MBP Lubaczów

We wtorek (02.06) gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej był Arturo Mari, osobisty fotograf Jana Pawła II. Lubaczów odwiedził w ramach Roku Papieskiego oraz obchodzonych w naszym mieście Dni Papieskich.

W trakcie pierwszego spotkania z młodzieżą Arturo Mari wspominał swe życie u boku papieża Polaka. Opowiadał o wielu faktach z życia Jana Pawła II. Młodzież z uwagą słuchała jego słów potwierdzających wyjątkowość i świętość naszego Wielkiego Rodaka. O sporym zainteresowaniu młodzieży świadczyły liczne pytania na które Arturo Mari wyczerpująco odpowiadał.

Na wieczorne spotkanie przybyli mieszkańcy miasta, którzy bardzo ciepło przywitali zaproszonego gościa. Arturo Mari swoje wystąpienie dotyczące życia Jana Pawła II podzielił na kilka opowieści. Wspominał wizytę papieża w Sudanie, zamach na placu św. Piotra czy pierwszą pielgrzymkę do Polski. Za każdym razem podkreślał wyjątkowość Ojca Świętego, jego pobożność i pokorę. Nazywał się „świadkiem jego świętości”.

Uczestnicy spotkania podobnie jak młodzież zadawali wiele pytań. Interesowało ich, które ze swoich zdjęć uważa za najlepsze, jak zmieniała się jego praca w ciągu 50 lat, co powodowało, że fotografując uwieczniał nie tylko postaci, ale także atmosferę i co pamięta z pielgrzymki do Lubaczowa.

Za moment najbardziej wzruszający w swoim życiu Arturo Mari uznał chwile poprzedzającą śmierć Jana Pawła II, kiedy papież dziękował mu za współpracę.

Pod koniec spotkania zaproszony gość podpisywał książki i albumy ze swoimi fotografiami.