Aktualności, Czytelnia dla Dorosłych

Spotkanie z Abp Mokrzyckim w MBP w Lubaczowie

abp Mieczysław Mokrzycki / Fot. MBP Lubaczów

W dniu 09.12.2013 r. gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie był abp Mieczysław Mokrzycki.

Spotkanie z czytelnikami było okazją do promocji nowo wydanej książki autorstwa Brygidy Grysiak i abp Mieczysława Mokrzyckiego pt. “Miejsce dla każdego. Opowieść o świetości Jana Pawła II”. Książka ta powstała w wyniku wywiadów przeprowadzonych przez dziennikarkę z Majdanu Łukawieckiego z sekretarzem papieskim.

Rozmowę z abp Mokrzyckim poprowadziła Pani Dorota Krzowska-Ważna.

Licznie przybyli czytelnicy biblioteki spędzili miłe chwile słuchając wspomnień arcybiskupa o Janie Pawle II. Zadawali również pytania dotyczące mianowania arcybiskupa na sekretarza papieskiego, o reakcje rodziny, a przede wszystkim odczucia jakie towarzyszyły arcybiskupowi w posłudze kapłańskiej u boku papieża.

Na koniec spotkania dyrektor MBP Katarzyna Pelc-Antonik oraz Burmistrz Miasta Lubaczowa Maria Magoń serdecznie podziękowały za przybycie na spotkanie z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie.