English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Czytelnia dla Dorosłych

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie 16 listopada 2016 r. odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim, finansowane z Instytutu Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

0139

 

Wojciech Jagielski to dziennikarz, korespondent wojenny, reporter, autor wielu książek tłumaczonych na różne języki. Wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą. Naszego gościa przywitała Pani Dyrektor Katarzyna Pelc-Antonik, a spotkanie poprowadziła bibliotekarka z Wypożyczalni dla Dorosłych Katarzyna Stanisławczyk.

Odpowiadając na pytania prowadzącej, dowiedzieliśmy się od samego autora jak wyglądała jego droga zawodowa, jak z depeszowca Polskiej Agencji Prasowej stał się korespondentem wojennym, piszącym ponad 20 lat dla Gazety Wyborczej oraz współpracującym z BBC i „Le Monde”. Jak zdradził nam Pan Wojciech inspiracją do wyboru takiej właśnie drogi zawodowej była książka „49 opowiadań” Ernesta Hemingwaya, dzięki której zaraził się miłością do Afryki. Życie zweryfikowało jego plany i w swą pierwszą zawodową podróż wybrał się na Zakaukazie Z bliska oglądał konflikty zbrojne w Czeczenii, Gruzji i Afganistanie. Jest autorem książek: „Dobre miejsce do umierania”, „Modlitwa o deszcz”, „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy”, „Wypalanie traw”, oraz najnowszej „Wszystkie wojny Lary”.

Spotkanie było bardzo udane, Pan Wojciech urzekł nas swoją osobowością, wiedzą oraz tym z jaką pasją opowiadał o swoim zawodzie. Zdradził nam również, że pracuje nad nową książką.

Na zakończenie spotkania autor odpowiadał na pytania publiczności i podpisywał książki.