Konkursy, Oddział dla Dzieci

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołba i rozstrzygnięcie konkursu „Najlepszy Czytelnik Oddziału dla Dzieci w 2019 roku”

19 lutego br. (środa) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołba, fizykoterapeutą i autorem książki dla dzieci “Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”.

Na spotkanie przybyły dzieci z klas III szkół podstawowych. Nasz gość w ciekawy i przystępny sposób opowiedział im o tym jak zdrowo żyć. Mówił o znaczeniu snu w życiu człowieka. Radził, by długo spać i dobrze się wysypiać, co jest ważne by rozwijać się fizycznie i umysłowo. Nie powinno się grać na komputerze przed snem tylko czytać książki, gdyż pozwoli to ciału i umysłowi odpocząć, wyciszyć się, zapomnieć o troskach i kłopotach dnia, gdyż czytając żyjemy nie swoim życiem tylko życiem bohaterów. Pan Zbigniew zachęcił do zdobywania wiedzy, która płynie z książek. Swoje opowieści urozmaicił ciekawostkami ze świata przyrody.

Opowiadał również o książce swojego autorstwa, dzięki której łatwo można się nauczyć jak korzystać z mapy i poznać wiele miejscowości, które zadziwią, a czasami rozbawią swoją nazwą. Na końcu spotkania można było zakupić książkę i zdobyć autograf autora.

Po spotkaniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Najlepszy Czytelnik Oddziału dla Dzieci w 2019 roku” (na podstawie raportu systemu bibliotecznego Prolib).

W kategorii wiekowej od 1- 6 roku życia nagrody otrzymali: Paweł Łepcio, Anna Wilusz, Igor Krzemieniecki.

W kategorii wiekowej od 7 – 10 roku życia nagrodzeni to:

Amelia Konopka, Kamil Bernacki, Stankiewicz Oskar, Filip Pochodaj

W kategorii wiekowej od 11 – 16 roku życia laureaci to:

Tymoteusz Sadowski, Kamila Stopyra

Osoby nagrodzone otrzymały książkę Zbigniewa Kołby, przybory do pisania, kubki i inne gadżety promocyjne.

Pozostaw komentarz

Twój email nie zostanie nigdzie opublikowany. *