English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Oddział dla Dzieci

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem w Oddziale Dla Dzieci

Do niezwykle udanych należało zorganizowane w dniu 26 października przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem.  Pan Wiesław jest autorem ponad dwustu bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal, Martel i Grafix.

Spotkanie z Panem Wiesławem Drabikiem

Są to pełne humoru wierszowane bajeczki, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych. Najbardziej znane książeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”. Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria: „Zostań Mistrzem” opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (ukrywających się pod postaciami sympatycznych zwierzątek).

W spotkaniu udział wzięło ogółem ponad 110 uczniów ze szkół: podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Lubaczowie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisich Jamach, Zespołu Szkół Publicznych w Łukawcu oraz z SOSW w Lubaczowie.

Już na początku spotkania pisarz bardzo szybko nawiązał dobry kontakt z dziećmi, dzięki czemu aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Pan Wiesław opowiadał młodym uczestnikom o swojej twórczości, o tym, jak powstają książki i w jaki sposób rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem. Odczytywał zabawne fragmenty bajek oraz zachęcał dzieci do odgadywania rymów. Dzieci też chętnie samodzielnie rymowały układając zakończenia do podawanych przez autora początków zdań jednej ze swoich książek, wykazując się przy tym poczuciem humoru i fantazją.

Wiele śmiechu wzbudzały zadawane przez pisarza zagadki, za odgadnięcie których dzieci nagradzane były naklejkami i zakładkami do książek. Za najwięcej uzbieranych naklejek, dzieci otrzymały od pisarza książki z dedykacją. Spotkanie nie byłoby tak fantastyczne, gdyby nie fakt, że Pan Wiesław obdarzony jest wyjątkowym poczuciem humoru. Jego niezwykła umiejętność rymowania wszystkiego i wszędzie, sprawiła, że spotkanie było nie tylko ciekawe, ale i zabawne.

Dodatkową atrakcją były na bieżąco układane przez pisarza rymowanki o imieniu nagradzanego dziecka, które wzbudzały salwy śmiechu wszystkich uczestników, np. Brawa dla Olafa, żeby urósł większy niż żyrafa, Brawa dla Dominika, który czyta książki Wiesława Drabika. Nic więc dziwnego, że przywiezione przez autora książki, rozchwytywane były jak ciepłe bułeczki. Spotkanie z Panem Wiesławem Drabikiem upłynęło w miłej, ciepłej i wesołej atmosferze. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci i zachęci je do czytania książek jego autorstwa.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.