English EN Deutsch DE Italiano IT Polski PL Русский RU
Aktualności, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Panią Marią Grądzką-Kuczek

43
Fot. MBP Lubaczów

Fot. MBP Lubaczów

22 kwietnia 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z lubaczowską poetką Panią Marią Grądzką-Kuczek.

Okazją do spotkania była promocja trzech nowych tomików poezji zatytułowanych “Chwile wzruszeń”, “Przypomnij mi życie” i “Aforyzmy”.
Pierwszy z wymienionych tomików poświęcony jest Naszemu Papieżowi Janowi Pawłowi II z okazji Jego kanonizacji.

Organizując wieczór poezji chcieliśmy  przyłączyć się do obchodów upamiętniających kanonizację Jana Pawła II i wyrazić swoją wdzięczność za to wydarzenie. Lubaczowianie w sposób szczególny dziękują za ten wyjątkowy czas, ponieważ w 1991 roku mieliśmy zaszczyt gościć Jana Pawła II w naszym mieście. Czujemy się wyróżnieni tym faktem, pamiętamy czas przygotowań na przyjazd Papieża i czas Jego pobytu w Lubaczowie. Wdzięczni za wspólną modlitwę i wzruszenia jakich doświadczyliśmy za Jego przyczyną chcemy podziękować słowami wiersza Pani Marii Grądzkiej-Kuczek pt. “Dziękuję”.

 

“…Z całego serca dziękuję Ci Ojcze Święty
Za to, że przyszło mi żyć w tym wieku
Widzieć jak kocha Cię żywioł wszelki
Widzieć odnowę duchową w człowieku

Dziękuję Ci za to, że byłeś
Dziękuję że duchem z nami jesteś
Pięknej mądrości nas nauczyłeś
Swoimi słowami, miłosiernym gestem”.

Tego wieczoru w Wypożyczalni dla Dorosłych zebrało się wyjątkowe grono osób pragnących uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Wiersze Pani Marii czytała Justyna Kąkol uczennica Liceum Ogólnokształcącego. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Sylwia Klatka, która grą na skrzypcach podkreśliła wyjątkowy charakter wieczoru. Miłośnicy poezji mieli możliwość kupienia tomików wierszy wraz z autografem samej autorki.