Aktualności, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Martą Gdulą-Żukowicz

fot. MBP Lubaczów

Okazją do spotkania autorskiego z pisarką i poetką Martą Gdulą-Żukowicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie była promocja dwóch nowych książek pt. „Peregrynacje pamięci – lubaczowskie ćwierćwiecze” i „Peregrynacje pamięci – przedwojenny i powojenny Leżajsk”.

Wtorkowy wieczór 21 X 2014 r. zgromadził w naszej bibliotece liczne grono gości. Na spotkanie z Panią Martą przyszli jej przyjaciele, dawni znajomi, liczna rodzina i oczywiście wszyscy, którzy chcieli zapoznać się z twórczością naszego gościa.

Marta Gdula-Żukowicz urodziła się w 1948 roku w Leżajsku, jednak lata dziecięce i młodość spędziła w Lubaczowie. W tutejszym Liceum Ogólnokształcącym zdawała maturę.

Lata spędzone w Lubaczowie to okres niezwykle ważny w życiu pisarki. Był to bowiem czas nie tylko nauki, ale też zawierania pięknych przyjaźni, które przetrwały do dziś, pierwszych miłości, aktywnej pracy w ZHP i innych organizacjach młodzieżowych. Obecni na spotkaniu goście wspólnie z pisarką wspominali beztroskie młodzieńcze lata. W trakcie spotkania można było zakupić nowo wydane książki i otrzymać autograf autorki.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Byłe chwile wzruszenia, radości i zadowolenia ze wspólnego spotkania.