English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Wypożyczalnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

W piątek 10 maja w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Wypożyczalni dla Dorosłych odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą, zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i dofinansowane przez Instytut Książki.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku malarka, rzeźbiarka, pisarka, autorka wielu powieści, między innymi: „Ominąć Paryż”, „Nikt nie widział, nikt nie słyszał”, „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”, „Miasto z lodu”, „Dziewczyna z gór”. Jest również autorką kilku tekstów zespołu Farba, a prywatnie żona basisty tego zespołu.

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania fragmentu książki dla młodzieży „ 5 sekund do IO” w wykonaniu uczennicy Zespołu Szkół Zawodowych w Lubaczowie Patrycji Leszczawskiej. Za tę powieść autorka została laureatką nagrody IBBY 2015.

Pisarka przedstawiła kulisy powstania swoich powieści. Bohaterowie książek Pani Małgorzaty zmagają się z bardzo różnymi problemami, traumami, takimi jak gwałt, porwania, adopcja, trudne macierzyństwo, samotność, choroby, które konsultuje z psychologami i policją.

Ciekawie opowiadała o współpracy z różnymi wydawnictwami, szczególnie z Prószyńskim, w którym wydała najwięcej swoich książek.

Na zakończenie spotkania zdradziła wszystkim, że pisze drugą część książki „Dziewczyna z gór”.

Spotkanie z Małgorzatą Wardą prowadziła moderator Dyskusyjnego Klubu Książki w Lubaczowie Katarzyna Żukowicz

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Narzędzia dostępności