Aktualności, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis

Fot. MBP Lubaczów

W czwartkowe popołudnie w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Zimny-Louis. Autorka przez ponad 20 lat mieszkała w Wielkiej Brytanii. Pracowała tam jako tłumacz sądowy, co wyjaśnia dobrą znajomość środowisk przestępczych wśród Polonii. Wykorzystała tą wiedzę w najnowszej książce pt. „Kilka przypadków szczęśliwych”.

Magdalena Zimny-Louis jest również autorką takich książek jak: „Ślady hamowania” i „Pola”, tematykę których przybliżyła nam na spotkaniu. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród i wyróżnień szczególnie ceni sobie nagrodę, którą otrzymała w 2006 roku za opowiadanie wysłane na konkurs „Pisz do Pilcha”. Jednak jak twierdzi autorka największą nagrodą są dla niej spotkania
z czytelnikami.

Spotkanie w naszej bibliotece przebiegało w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Pani Magda chętnie odpowiadała na pytania czytelników, opowiadała o pracy w Anglii, o rodzinie, o pomyśle na nową książkę.

Dziękujemy autorce za miły wieczór i naszym czytelnikom za przyjście na spotkanie z Panią Magdaleną Zimny-Louis.