English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Dyskusyjny Klub Książki, Wypożyczalnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

W czwartkowy wieczór 4 października w Wypożyczalni dla Dorosłych odbyło się spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską – dziennikarką, reporterką, autorką znakomitej biografii ks. Jana Twardowskiego „Ksiądz Paradoks”, bestsellerowej biografii Zdzisława i Tomasza Beksińskich „Beksińscy. Portret podwójny”, reporterskiej opowieści o najbardziej dramatycznym roku XX stulecia „1945. Wojna i pokój”.

Czytelnikom naszej Biblioteki opowiedziała o swojej najnowszej książce, poświęconej niezwykłemu kompozytorowi Krzysztofowi Komedzie pt. „Komeda. Osobiste życie jazzu.” Spotkanie odbyło się w ramach programu dotacyjnego Instytutu Książki –Dyskusyjne Kluby Książki.

Autorka zdradziła czytelnikom, tajniki pracy reportera, mówiła o tym jak zdobywa informacje do swoich książek, z jakich źródeł korzysta i jak wyglądała jej droga zawodowa, od reportera piszącego dla Dużego Formatu po autorkę bestsellerowych reporterskich biografii. Opowiedziała o pracy nad pierwszymi tekstami, przedstawiła swoich mistrzów, od których się uczyła i którym zawdzięcza swój sukces zawodowy tj. Małgorzata Szejnert i Mariusz Szczygieł.

Podczas spotkania autorka promowała swoją najnowszą książkę „Komeda. Osobiste życie jazzu’’. Wyjaśniła, czym był jazz dla pokolenia Komedy oraz jakie miejsce w jego życiu zajmowała muzyka. Odniosła się również do relacji łączących Komedę ze środowiskiem muzyków, z kobietami w jego życiu. Wiemy także, że wszystkiego autorka w książce nie zdradziła. Spotkanie było przede wszystkim okazją do poznania samej autorki, która naszych czytelników urzekła swoimi opowieściami, otwartością i szczerością.

Wszystkich, którzy nie znają twórczości Magdaleny Grzebałkowskiej zapraszamy do Biblioteki. Książki autorki są dostępne w naszym księgozbiorze.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

Narzędzia dostępności