English EN Français FR Deutsch DE Polski PL Українська UK
Wypożyczalnia dla Dorosłych

Spotkanie autorskie z Józefą Kornagą

W piątkowy wieczór 18.01.2019 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych odbyło się spotkanie autorskie z Józefą Kornagą lokalną poetką, członkinią Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej, zorganizowane przez Dyskusyjny Klub Książki w Lubaczowie.

Na początku spotkania minutą ciszy uczciliśmy tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pana Pawła Adamowicza.

Wieczór autorski poświęcony był promocji najnowszego tomiku poezji „To, co piękne…”. To trzeci zbiór wierszy Lubaczowskiej pisarki. Poprzednie tomiki to „Poezja z Roztocza – uczucia i myśli” opowiadający o ludzkich uczuciach, przemijaniu, opisujący krajobraz o każdej porze roku oraz „ W zamieci kul…” poświęcony pamięci tych, którzy stanęli do walki za naszą wolność.

W najnowszym tomiku znajdziemy utwory o różnej tematyce pięknie przyrody, upływającym czasie, ludzkich tęsknotach, zmieniającym się życiu. Czytając utwory Pani Józi, widzimy, że dostrzega ona piękno nawet w najdrobniejszej rzeczy. Pani Józefa kocha Lubaczów, Roztocze, tak jak śp. Pan Paweł Adamowicz, który w ostatnich słowach mówił o miłości do swojego rodzinnego miasta Gdańska.

Podczas spotkania Pani Józefa przeczytała kilka swoich wierszy, opowiadała o swojej twórczości, z czego czerpie inspiracje do pisania, kiedy rozpoczęła się jej przygoda z poezją.

Uczestnicy wieczoru poetyckiego wysłuchali także pięknych recytacji wierszy autorki w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie- Ewy Głuszyk i Kingi Przednowek.

Wiersze lubaczowskiej poetki można również przeczytać w antologii „Notes poetycki”, który ukazał się nakładem krośnieńskiego wydawnictwa Armagraf oraz antologii wydawanej każdego roku z okazji Dorocznych Spotkań Poetów, których organizatorem jest Centrum Kulturalne w Przemyślu, służące integracji osób piszących, nawiązywaniu kontaktów i przede wszystkim możliwości zaprezentowania się szerszemu gronu miłośników poezji.

Na zakończenie spotkania Pani Józefa wpisała się do naszej pamiątkowej kroniki.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.