Minione wydarzenia

Spotkanie autorskie z Joanną Bator

Joanna Bator, pisarka. Jest z wykształcenia kulturoznawczynią i filozofką. Doktorat z filozofii obroniła w Polskiej Akademii Nauk. Dla literatury porzuciła pracę naukową. Za reportaż Japoński wachlarz (2004) otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak.

Międzynarodowe uznanie przyniosła jej pierwsza powieść Piaskowa Góra (2009). Jej „wałbrzyska trylogia” – Piaskowa Góra (2009), Chmurdalia (2010) oraz Ciemno, prawie noc (2012) – jest tłumaczona na wiele języków. Powieść Ciemno prawie noc zdobyła w 2013 nagrodę Nike. Niemieckie przekłady Piaskowej Góry i Ciemno prawie noc znalazły się w finale Międzynarodowej Niemieckiej Nagrody Literackiej, za Chmurdalię Joanna Bator otrzymała w 2014 szwajcarską Spycher Prize, a w 2017 uhonorowana została za całokształt twórczości niemiecką Nagrodą Literacką im. Stefana Heyma oraz niemiecką Nagrodą Literacką Usedomer. W 2018 otrzymała niemiecką Nagrodę Literacką im. H. Hessego. Autorka mieszka w Podkowie Leśnej.

Znawczyni i wielbicielka kultury japońskiej. Jej pasją jest bieganie. Pod koniec listopada ukaże się najnowsza książka Gorzko, gorzko.

Zapraszamy na spotkanie z pisarką, które odbędzie się 8 października o godzinie 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie!
(Przypominamy, że ze względu na stan epidemii spotkanie odbywać się będzie z zachowaniem wymogów sanitarnych)