Spotkanie autorskie z Barbarą Mazurkiewicz

Gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie była Barbara Mazurkiewicz. Poetka, felietonistka, fotografik, redaktor naczelna dziennika E-Literaci.

Autorka dziewięciu tomów poezji, z których najnowszy „Podróż do kresu nocy” został zaprezentowany naszym czytelnikom. Wieczór poezji połączony był również z autorską wystawą fotografii.

Barbara Mazurkiewicz w swojej poezji oraz prezentowanych zdjęciach przedstawia rzeczy jej najbliższe. Największą inspiracją jest dla niej Lubaczów, jej mała ojczyzna. Zarówno w wierszach i fotografiach przedstawia piękno natury ziemi lubaczowskiej.

Uczestnicy wieczoru wysłuchali wierszy w interpretacji autorki oraz młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wielkich Oczach, którzy zadawali poetce pytania dotyczące jej twórczości.

Wszyscy mieli również okazję dowiedzieć się jak powstawały prace fotograficzne, jedna z nich została wyróżniona w konkursie naszej biblioteki „Lubaczowskie lasy w obiektywie”.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli zakupić najnowszy tomik poezji i uzyskać dedykację.